Su sebili ozonla dezenfeksiyonu
Evleride,iş yerlerinde,hastanelerde,okullarda ve daha birçok yerde kullandığımız sebillerin temizlik ve dezenfeksiyonuda sağlığımız açısından büyük önem taşımaktadır.
Su sebillerinin iç haznelerinde bulunan küçük depoların da belirli periyotlarla dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Kaynak sularından çıkarılan ve tesislerde hijyenik koşullarda şişelenerek bize ulaşan içme suları,sebillerin temizlik ve dezenfektesi göz ardı edildiğinden sağlıksız bir şekilde kullanılmasına neden  olmaktadır.Devamlı olarak kullandığımız sebillerin ayda bir düzenli olarak kontrolünün sağlanması ve temizlik dezenfektesi yapılması gerekmektedir. Enfektesinde ozon jeneratörleri kullanılmaktadır.
Sebil temizlik ve dezenfektesi fiziksel bir temizlik yapıldıktan sonra sebilin musluklarının özel ozon jeneratörü tıpalarıyla kapatıldıktan sonra ozon jeneratörünün hortumunun üst girişe takılarak ozon jenaratörü çalıştırılarak belirli bir süre ve miktarda ozon verilerek sebilin içinin haznesinin ve parçalarının ozonla dezenfekte edilmesiyle tam bir dezenfekte sağlanır.ozonla dezenfekte yosunlaşma,spor oluşumu,bakteri ve virüslerin tam olarak yok edilmesini sağlar.Ayrıca kullanım sırasında oluşan kötü koku oluşumunu ve tat değişikliği giderir ve tekrar kolay oluşumunu engeller.Ozon jeneratörünün genel çalışma prensibi havadaki oksijeni alarak elektron boşalımı yardımıyla ozon gazına dönüştürür.
Oluşan ozon ortamın dezenfeksiyonunu sağlar ve bir süre sonra tekrar oksijene dönüşerek tekrar havaya karışır.Ozon oda sıcaklığında renksiz ve karakteristik kokusu olan bir gazdır.güçlü dezenfekte ektisi vardır,dünya çapında mikrop öldürücü olarak kullanılır.hiç bir artan bırakmadığı ve ham madde olarak havadaki oksijeni kullandığı için en sağlıklı dezenfektandır ve hiçbir yan etkisi yoktur.